Diagrama Sveikas Augintinis

Sveiko gyvūno auginimas

Registruojantis konsultacijai šiame puslapyje, gyvūno pirminę sveikatos apžiūrą ir konsultaciją šeimininkui suteiksime visiškai nemokamai.

Užsiregistavus, su Jumis susisieks veterinarijos gydytojas vizito suderinimui.

TOP10 dažniausiai pasitaikančių atvejų

gyvuno vemimas viduriavimas
25%

1. Vėmimas ir viduriavimas

Tai kone dažniausiai pasitaikantys klinikiniai simpomai, kurie gali būti įtakoti įvairių priežąsčių.

Dažniausiai, šie simptomai būna susiję su virškinimo trakto jautrumu, tačiau nereiketų atmesti ir kitu susirgimų (intoksikacijos, kitų vidaus organų prasto funkcionavimo ir pan.).

Kartojantis bent vienam is šių klinikinių simptomų dažniau nei 2 dienas iš eilės — reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

gyvuno skausmas
19%

2. Skausmas

Augintiniui, įvairių kūno dalių skausmas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių.

Kelios dažniausiai pasitaikančios priežąstys: traumos, vidaus organų pažeidimai, spazmai dėl virškinimo sutrikimo, peršalimai ir kt. Paprastai skausmas yra tik vienas simptomas. Šalia jo seka kiti, kurie dažnai padeda identifikuoti skausmo šaltini.

Malšinti skausmą patartina tik tiksliai žinant skausmo kilmės priežąstį ir tik tikslingais medikamentais, norint palengvinti gyvūno gyjimo procesą.

Jokiu būdu negalima imtis gydomųjų priemonių namie savarankiškai. Jeigu manote, jog jūsų augintinis kenčia nuo skausmo, nedelsiant būtina pasirodyti pas veterinarijos gydytoją.

Gyvuno temperatura apatija
13%

3. Apatija ar temperatūra

Pakitusi kūno temperatūra dažnai lydi ir gyvūno apatija — nuotaikos nebuvimas. Tiek temperatūra, tiek apatija atsiranda dėl šiek tiek ilgiau vykstančių patologinių procesų. organizme, pavyzdžiui bakterinės kilmės uždegimas.

Kai pastebite ar įtariate, kad jūsu augintinis yra apatiškas, galbūt kūno temperatūra pakilus daugiau negu įprastai, neturi nuotaikos ar nenori nei zaisti nei ėsti — rekomenduojame pasirodyti pas veterinarijos gydytoją.

Tokiais atvejais dažniausiai prireikia daugiau diagnostinių testų siekiant tiksliai nustatyti tikrąją susirgimo priežąstį.

Augintinio odos pleiskanojimas
10%

4. Alerginės reakcijos

Alergizuoti gyvūnas gali į bet ką — maistą, aplinką, blusas, medikamentus, tačiau dažniausiai pasitaiko alergijos į maistinį baltymą. Maisto alergijos dažniausiai pasireiškia 1-2 metų amžiaus augintiniams.

Katėms dažniausiai pasireiškia alergijos žuvies ir vištienos baltymams, o šunims — jautienos ir vištienos baltymams, todel yra labai svarbu atidžiai rinktis tinkamą gyvūno ėdalą ir subalansuotą mitybą. Reikėtų atkreipti dėmesi, jog balto kailio esantys augintiniai yra jautresni alerginiams susirgimams.

Dėl tinkamo ėdalo visada reikėtų kreiptis į veterinarijos klinikas, negu į didžiuosius prekybos centrus.

gyvuno kosejimas
9%

5. Kosėjimas

Šiek tiek rečiau pasitaikantis klinikinis simptomas.

Dažnai pasitaiko peršalus, užsikrėtus virusinėmis ligomis ar tiesiog gyvūnui turint helmintų. Katės dažnai kosėja, o kartais ir atvemia dėl besišeriančio kailio, kuris dirgina stemplę, ko pasekoje yra iššaukiamas kosulys su pykinimu.

Jeigu gyvūnas gana dažnai kosti, yra vangus — rekomenduojame pasirodyti veterinarijos gydytojui.

gyvuno fizines traumos
7%

6. Fizinės traumos

Kuomet gyvūnas susižaloja (nuktenta iš aukštai ,yra sumuštas ar partrenkiamas automobilio) būtina veterinarijos gydytojo apžiūra nedelsiant. Įvykus bent vienam iš paminėtų atvejų, rekomenduojama gyvūno daug neliesti — paguldyti į vežiojamą boksą ir kreiptis į artimiausią veterinarijos kliniką.

Dažnais atvejais prireikia ne tik apžiūros, bet ir rentgenogramos.

gyvuno sunkus kvepavimas
5%

7. Sunkus kvėpavimas

Šis klinikinis simptomas dažnai sutinkamas kartu su kosuliu. Apsunkęs kvėpavimas gali būti dėl kvėpavimo takų infekcijų, širdies nepakankamumo.

Esant sunkiam kvėpavimui dažnai prireikia daugiau klinikinių tyrimų, tačiau t.y. procesas, kuris gali užtrukti nemažai laiko, dėl jeigu pastebėjote šį sutrikimą — nedelskite.

sunu ikandimai
5%

8. Šunų įkandimai

Po to, kai šunys susikandžioja tarpusavyje, reikia nedelsiant vykti pas veterinarą.

Visuomet esant uždelsimui, įkandimų gydymas tampa sunkesniu ir ilgesniu, bei reikalauja daugiau šeimininko pastangų ir išlaidų, o svarbiausia, atsiranda rizika, jog jūsų gyvūnas gali užsikrėsti pasiutligę.

gyvuno perkaitimas
4%

9. Traukuliai

Turbūt vienas iš rečiausiai pasitaikančių atvejų. Traukuliai kyla dėl įvairių neurologinių patologijų, kurios lokalizuojasi smegenyse.

Taip pat gali bųti iššaukiami ypač didelės intoksikacijos ar esant šilumos priepuoliui.

gyvuno apsinuodijimas toksinais
3%

10. Apsinuodijimas toksinais

Gana retas susirgimas. Įprastai būna dėl gyvūno ar šeimininko neapdairumo. Dažniausiai apsinuodijimai būna buitnemis cheminėmis medžiagomis, netinkamai naudojamais vaistiniais preparatais.

Gyvūnas būna aptiškas, gali pasireiksti pykinimas ar viduriavimas (ne visais atvejais), pakinta kūno temperatūra. Visais apsinuodijimo atvejais reikia nedelsiant vežti gyvūna į veterinarijos kliniką.

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausias mūsų klinikos naujienas bei laukite geriausių pasiūlymų ir akcijų