Gyvūno dovanojimas – pagalvokite du kartus

 
Gyvuno dovanojimas

Keletas patarimų kaip teisingai dovanoti gyvūną:

Dovanojant gyvūną šeimai ar draugams NIEKADA jų nestebinkite, nes:

  • Augintinis yra nuostabus pasirinkimas pagerinti gyvenimo kokybei, tik tuo atveju, jeigu jo nori ir tikiesi, esi susipažinęs su auginimo iššūkiais. 
  • Kiekvienas gyvas sutvėrimas reikalauja šeimininko priežiūros, atsakomybės ir finansinių išlaidų. 
  • Štai kodėl dovanotojas VISADA turėtų pasiklausti, perspėti ir pasitarti su žmogumi, kuriam bus dovanojamas gyvūnas, dėl tokios atsakomybės ir dovanos.

Dovanokite čipuotus ir registruotus augintinius

Prieš dovanojant gyvūną (ar jis būtų kilmingas, veislinis ar negrynaveislis iš prieglaudos) visuomet įsitikinkite, kad jis yra su identifikavimo mikroschema (tą galite padaryti bet kurioje veterinarijos klinikoje).

Taip pat pasitarkite su veterinarijos gydytoju ar jis yra sveikas, kaip geriau elgtis su mažyliu. Dažnas namų keitimas (iš augintojo, pas žmogų nupirkusį gyvūna ir galiausiai pas „dovanos“ gavėją) sukelia gyvūnui stresą, ko pasekoje gali atsiliepti jo sveikatai.

Na ir jeigu gyvūnas neturi mikroschemos, būtinai pasirūpinkite, kad ją įvestų ir užregistruotų duomenų bazėje.​

Dovanokite gyvūnus tik ypač artimiems žmonėms

Kartais draugai gali priimti tokią jūsų „dovaną“, nors jos nenori, nemokėdami atsisakyti ar pasakyti „ne“. Net tada, kai dovanojate savo šeimos nariams (žmonai, vyrui ar vaikams) visada reikia įsitikinti, kad jie yra pasiryžę auginti ir prisiimti visą atsakomybę už gyvūną. Gyvūnas yra kaip mažas vaikas. Jis suteiks ne tik daug džiaugsmo, bet ir pareikalaus nemažiau priežiūros, emocinių rūpesčių ir laiko. Besąlyginė meilė, kurią gaunate iš gyvūno yra nuostabi, tačiau ją gausite tik įdėję daug darbo auklėdami ir prižiūrėdami naująjį šeimos narį.

Nesielkite impulsyviai

Kad ir kokį gražų, pūkuotą ar juokingą gyvūną pamatėte ir akimirksniu pagalvojote kaip jis tiktu vienam ar kitam jūsų draugui. NEPIRKITE iškart – gerai apsvarstykite, pasiruoškite patys tokiai „dovanai“, pasitarkite su tuo asmeniu kuriam dovanosite, suruoškite „gyvenimo kraitį“.

Panašios Naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausias mūsų klinikos naujienas bei laukite geriausių pasiūlymų ir akcijų